GAYEMİZ

* * * * * *

Hayatın temel noktası insandır. Akıl ve duygu, ruh ve idrak olarak yaşama yön verenler bizleriz.

Dünyanın kuruluşundan bu yana toprağa ve suya, bilime ve evrene hükmedenler bizleriz. Biz insanız.

K.K.T.C. Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği olarak biz bu temel noktayı çok iyi biliyoruz. Sunduğumuz tüm imkânlar, insana insanca değer verme düşüncesinden kaynaklanıyor. Ahlaki noktadan giderek köhneleşen dünyada kurumsal ve bireysel zarafetin rafa kaldırıldığını görüyor ve size bu zarafeti vaat ediyoruz.

Niçin Varız ?

Kıbrıs’da bulunan öğretim kurumlarında tahsil görmek için Kıbrıs ‘ın ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen gençlerimize daha nezih ortamlar sunmak, onlara gelenek ve geleceğin, zarafet ve bilimin harmanlandığı mekânlarda hizmet vermek için varız.

İnsana verilen hizmetin parayla ölçüldüğü bu dünyada, maddenin her şey olmadığını, önemli olanın “insan” olduğunu göstermek için varız.

Felsefemiz

* * * * *

Asıl gayemiz vatanına, milletine, dinine, diline, geleneğine, örf ve âdetine bağlı, nezaket ve vicdanı temel alan fertler yetiştirmek. Zihnen ve bedenen güçlü, özgüveni ve özsaygısı yüksek, aynı zamanda da başarısıyla parmak ısırtan gençler yetiştirmek.

Geçmişimizden aldığımız köklü Osmanlı terbiyesini modern asra tatbik etmek. “İnsan”ın ne demek olduğunu bilen ve ona göre davranan bir nesil yetiştirmek.

Ve tabii ki yetişen bu neslin günümüz başarı kriterlerine göre en yüksek başarı seviyesine ulaşmasını sağlamak. Üniversiteye yerleştirmede ve okul başarısında beklenen başarı düzeyinin üstüne çıkmak. Öğrencilerimize bu başarıyı yakalayabilecekleri ortamlar sağlamak

İmkanlarımız

Üç öğün sıcak yemek, internet, kendinize özel çalışma masası, kütüphane, başarılı üst sınıf öğrencileri ile birlikte çalışma imkânı… vs yurtlarımızın sunduğu ayrıcalıkların bir kısmı yalnızca. Temizliği ve düzeniyle göz dolduran yurtlarımızda merkezdeki isim öğrencidir. İstek ve duyguları, ihtiyaçları ön planda tutulur, değer verilir, ilgi gösterilir.

KKTC

GÜNCEL

Mayıs ayı içerisinde

Girne kapısı Lefkoşa adresinde

yapılacak olan kermesimize

Davetlisiniz.

...